POLSKIE STOWARZYSZENIE
PŁYWANIA NIEMOWLĄT

W I T A M Y

PSPN - Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt - Warsztaty


 

Warsztaty PSPN - Wrocław 21-22.10.2023
2023-07-13

 

Zapraszamy na Warsztaty dla właścicieli szkół pływania, trenerów, instruktorów oraz osoby zainteresowane pogłębieniem i rozszerzeniem swojej wiedzy z zakresu pływania niemowląt i małych dzieci.

 

Warsztaty odbędą się we Wrocławiu w Hotelu Piast 21-22.10.2023

 

Harmonogram warsztatów obejmuje:

 

  • warsztaty prowadzone przez Iwonę Bednarek-Hofman — Zyskowna obsługa klienta "Komunikacja interpersonalna"

            Komunikacja interpersonalna z odbiorcą wewnętrznym(pracownk i zewnętrznym (kilent,rodzic) .Relacje w biznesie opierają  się                          głównie  na komunikacji wewnętrznej  z zespołem oraz zewnętzrnej z klientem.Najczęstsze problemy na tej płaszczyźnie to                                niedomówienia,brak zrozumienia i zła interpretacja przekazu. W trakcie warsztatów będziemy pracować nad:

-własnym stylem komunikacji,

-nawiązaniem pozytywnych relacji i budowaniem atmosfery zaufania,

-asertywność w komunikacji,

-świadomym korzystaniu z elementów niewerbalnych w komunikacji (mowa ciała),

-komunikacją w sytuacjach konfliktowych,

 

  • wykład Dr Wioletta Szczepaniak "Wieloaspektowa struktura zajęć w wodzie dla niemowląt i małych dzieci'"

   

Obszerny temat wykładu na pewno nie wyczerpie wszystkich jego wątków. Poruszymy temat  wszechstronnego oddziaływania  na rozwój psychomotoryczny, emocjonalny, społeczny. Rozwijaniu  w dziecku wielu cech, zdolności i umiejętności. Pokochanie przez małe dziecko zajęć w wodzie rozbudzi w nim chęć do aktywności już na całe życie, czyli rozwinie personalizowane hobby, chęć uprawiania sportów dla przyjemności  lub profesjonalnie.  Daje to poczucie sensu życia i szczęścia. 

Zajęcia maluchów w wodzie angażują również rodziców. Ćwiczenia razem z dzieckiem, zabawa, budują więź i miłość.

Wieloaspektowość w nauce pływania to również dobranie odpowiednich metod i pomocy, zabawek dla dzieci oraz specyfika prowadzenia zajęć przez instruktora z wykorzystaniem jego talentów, cech charakteru.

 

  • Warsztaty Director of Science, Israel Paralympic Committee — Osnat Fliess-Douer (Izrael) - "Koncepcja prowadzenia zajęć — Jahara"

Stworzona przez Mario Jaharę w 1995 roku Terapia wodna Jahara® opiera się na zrozumieniu dwóch podstawowych elementów: budowy ciała i unikalnych właściwości fizycznych wody.

To metoda terapeutyczna i edukacyjna, której celem jest zwrócenie uwagi na zdrowie i dobre samopoczucie osób w każdym wieku (zarówno zdrowych jak i niepełnosprawnych)

Jahara® może być ćwiczona indywidualnie jak i na zajęciach grupowych.

Główną ideą Jaharal'e (Jahara dla niemowląt i dzieci) jest związek między mechaniką a świadomością ciała.

Celem jest wyciszenie, spokojny czas dla rodziców, z dzieckiem w wodzie. Stopniowe, celowe ruchy Jahara wraz z ciepłą wodą przynoszą dziecku relaks i dobre samopoczucie oraz potęgują przyjemne doznania sensomotoryczne. Promują pełną obecność, świadomość czasu spędzanego w wodzie i pozwalają rzeczom płynąć we własnym rytmie.

Aktywność w wodzie opierająca się na koncepcji Jahara®, wykorzystuje sekwencje ruchów Jahara, aby stworzyć przestrzeń do niezależnego poruszania się i pływania w wodzie, przestrzeń, w której nic nas nie ogranicza. Terapeuta uczy się pracować bez wysiłku fizycznego, wykorzystując praktyczną znajomość środowiska wodnego.

 

Koszt warsztatów dla członków PSPN -300 zł dla pozostałych uczestników 1000 zł. Osoby zainteresowane noclegiem w Hotelu Piast, mają możliwość zarezerwowania pokoju na hasło Warsztaty PSPN- ze zniżką (pokój dwuosobowy ze śniadaniem 290 zł). Rezerwacja odbywa się bezpośrednio przez sales@cohm.pl  lub pod nr tel.71 793 13 51. Zniżka obowiązuje do 20.09.

Wpłatę na konto-  Nr konta Citibank 78 1030 0019 0109 8530 0021 8521 należy uiścic do 30.09.2023.

Kartę zgłoszeniową prosimy przesłać na adres adamcygan8@wp.pl  lub pspn@pspn.org

 

KARTA ZGŁOSZENIOWA: