POLSKIE STOWARZYSZENIE
PŁYWANIA NIEMOWLĄT

W I T A M Y

PSPN - Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt - Warsztaty


 

Carlos Santos, Eduarda Carlos Veloso - Warszawa 19
2020-04-10

 

WARSZTATY CARLOS SANTOS, EDUARDA SANTOS VALESO 15-16.06.2019

 

W dniach 15-16.06.2019 w Raszynie pod Warszawą odbyły się warsztaty doszkalające dla członków Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt. Organizatorami byli PSPN oraz Akademia Ruchu. Tym razem naszymi gośćmi i zarazem wykładowcami byli Carlos Santos i Eduarda Santos Veloso z Portugalii.

 

Carlos i Eduarda są autorami i współautorami publikacji naukowych, książki ("Baby Aquatic Education - the program") i rozdziałów książek dotyczących pływania niemowląt. Są również wykładowcami na wielu międzynarodowych konferencjach, kursach, seminariach poświęconych tematyce pływania niemowląt. W 2006 roku stworzyli narzędzie do oceny kontroli dziecka nad oddechem oraz narzędzie do oceny orientacji dziecka pod wodą.

 

Te narzędzia pokazują kiedy dziecko jest w stanie z łatwością spędzać w wodzie długie okresy czasu oraz kiedy są budowane jego podwodne kompetencje. Podczas warsztatów nasi goście z Portugalii zaprezentowali nam te narzędzia i pokazali, w jaki sposób mogą ono pomóc osobom pracującym z dziećmi w środowisku wodnym. Mieliśmy też możliwość poznać historię rozwoju pływania niemowląt w Portugalii oraz aspekty organizacyjne prowadzenia tam takich zajęć. Podczas warsztatów odbyły się zarówno wykłady jak i zajęcia w wodzie poprowadzone przez Carlosa i Eduardę.

 

Czas spędzony na warsztatach był dla uczestników bardzo ciekawy i inspirujący.