POLSKIE STOWARZYSZENIE
PŁYWANIA NIEMOWLĄT

W I T A M Y

PSPN - Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt - Warsztaty


 

Eva Kiedroniowa - Wodziaław - Śl. 2015
2015-05-07

WARSZTATY

Eva Kiedroniowa z Czech - WODZISŁAW ŚLĄSKI 5-7.05.2015

 

W dnia 5-7.05 2015 w Wodzisławiu Śląskim pod egidą  Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt, oraz  Szkoły Pływania "Pływanie Szkrabów" z Wodzisławia Śląskiego odbyły się Warsztaty praktyczne, podczas których uczestnicy mieli możliwość zgłębienia bardzo specjalistycznej wiedzy.


Gościem specjalnym była Pani Eva Kiedroniova - Prezes CAIPA (Czeskiej Federacji Instruktorów Psychomotorycznych Aktywności).
Dzięki międzynarodowej randze wydarzenia, na imprezie pojawili się przedstawiciele mediów, a długi wywiad z Evą można było usłyszeć w lokalnym Radio 90 FM i Radio Jura.


Głównym tematem zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych była psychomotoryczna gotowość dzieci do podejmowania poszczególnych aktywności w różnym wieku biologicznym.


Pani Eva jako doświadczona położna duży nacisk kładła na wpływ ćwiczeń, sposobów podtrzymywania dzieci, na ich prawidłowy rozwój. Szczególnie uwzględnione zostały tu odruchy niemowlęce i poniemowlęce, sposoby ich wygaszania, wyhamowania, oraz prawidłowa profilaktyka ułożeń dziecka.


Oczywiście nie zabrakło również wieczoru integracyjnego, dobrej zabawy, wymiany doświadczeń i pogłębiania się instruktorskich sympatii i przyjaźni.

 

Adam Kin ''Pływanie szkrabów''