POLSKIE STOWARZYSZENIE
PŁYWANIA NIEMOWLĄT

W I T A M Y

PSPN - Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt - Inne wydarzenia


 

I Huggis Cup - 2008
2008-06-28

28 czerwca 2008 producent pieluszek HUGGIES® - firma Kimberly-Clark - zorganizował pierwsze ogólnopolskie zgrupowanie niemowląt, które wraz z rodzicami regularnie biorą udział w zajęciach na pływalni. Celem HUGGIES® CUP było propagowanie pływania niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym oraz zachęcanie rodziców do spędzania czasu z maluchami poprzez wspólne zajęcia i zabawy w wodzie. Partnerem inicjatywy było Polskie Stowarzyszenie Pływania Niemowląt.

Zajęcia w wodzie są wyśmienitą zabawą, a zarazem jednym z najzdrowszych rodzajów aktywności fizycznej. Dotychczas rodzice ze szkółek rozproszonych w wielu polskich miastach nie mieli okazji spotkać się razem na jednej pływalni, wymienić doświadczenia i zaprezentować "umiejętności pływackie" swoich pociech. Dlatego producent pieluszek do pływania HUGGIES® Little Swimmers wraz z Polskim Stowarzyszeniem Pływania Niemowląt postanowili zorganizować dla rodziców z całej Polski, którzy regularnie wraz z niemowlętami uczestniczą w zajęciach na basenie Zgrupowanie Małych Pływaków Huggies® CUP.

Chęć udziału w imprezie zgłosiło 10 szkółek pływania, które na co dzień prowadzą zajęcia z niemowlętami w całym kraju, m. in. w Warszawie, we Wrocławiu, Szczecinie, Bielsko-Białej, Olsztynie. Podczas Zgrupowania Małych Pływaków HUGGIES® CUP swoje umiejętności prezentowały niemowlęta w wieku od 3 miesięcy do 2,5 roku. Organizatorzy zgrupowania przygotowali dostosowane specjalnie dla dzieci konkursy np. pływanie w kolorowym tunelu czy zabawne skoki do wody połączone z nurkowaniem. Oczywiście obecni przez cały czas w wodzie rodzice mogli pomagać swoim podopiecznym podczas wykonywania poszczególnych zadań.